הורים | בית ספר להורים

בית ספר להורים

הורים וילדים - מאמרים:

שרון טל :

רונית דובדבני:

ד"ר נאוה וולפסון :

פרומה קופפר:

גדי רוזן :

שרון מור:

ורד זיו:

אילת שלו:

שירי עידוד:

נושאים רלוונטיים:


הורים - הורות

מלידתו של הילד הראשון נוסף לאדם מימד חדש של אכפתיות ומחוייבות זו היא מחוייבות חשובה לכל הורה ובעלת משמעות - היא לובשת צורה ופושטת צורה מתפתחת וגודלת עם הילד הורות היא גם תפקיד שדורש אהבה , ידע ומיומנויות.

תהליך הורי

תהליך הורי מתחיל בפעולת השיחרור של התינוק מחבל הטבור ולאורך כל תקופת הגדילה ההורים "משחררים" בהתאם ליכולת של הילד לקחת אחריות על עצמו. בגיל הינקות ההורים קובעים את מסגרת החיים של התינוק. חשוב ביותר שבגיל 0-3 ההורים יקבעו מה מותר ומה לא עבור הילד. יכולתם של ההורים לקבוע גם בהמשך יהיה מוגבל. ככל שהילד גדל הם מוצאים את עצמם משכנעים אותו יותר ויותר. דרכי השכנוע הם רבים ומגוונים. רוב תקופת השכנוע יהיה בגיל 12-4. בגיל ההתבגרות קשה לקבוע ולשכנע , זה גיל שניתן לייעץ, כדאי לקחת בחשבון שהעצות של ההורים לא תמיד יתקבלו בברכה. בגיל 20-18 ומעלה, ההורים משחררים האחריות עוברת אל הבן\בת הבוגרים.

קהילת הורים

הורים הם קהילה אשר לה תפיסת עולם הורי שנובע מזווית ראיה מיוחדת של הדאגה לילדים זה לא עובר עם הזמן ההיפך הוא הנכון זה מתגבר עם גידול הילדים.

הורה

הורה הוא אדם מיוחד הוא כמו כוכב עם מעגלים צמודים, כל מעגל הוא ילד ,בכל עת שילך תמיד המעגלים יהיו איתו בליבו ובמחשבותיו. להורה יש חלום הורי - חלום על יחסים טובים עם ילדיו והגאווה שירגיש כשילדיו יצליחו. והשאיפה היא להצליח בהורות, לשם כך הוא זקוק למיומנויות הוריות ולידע בנושאי הורות ובדרכי חינוך.

עולם ההורים

עולם ההורים הוא כמו כוכב שתלוי במעגלים הנוספים המלווים אותו: מעגלי הילדים מעגל הגן,ביה"ס,החברה ועוד. יש מעגלים שקרובים לליבינו,מובנים לנו לקהילת ההורים ושגורמים לנו נחת יש מעגלים שקל לנו איתם ויש לנו תחושת שייכות טובה לגביהם, יש כאלה שרחוקים מליבנו וקשה לנו אתם.

הציפיה מילדנו  - התנהגות  - שייכות  - שיתוף  - עידוד  - גבולות  - אווירה משפחתית  - פינוק  - הגנת יתר  - לחץ הורי  - ביקורת  - אושר  - עוד מאמרים  - למה חשוב לערוך צוואה