יהדות
ראש השנה  - צום גדליה
יום כיפור -  כל נדרי -  כרת
חג סוכות
חנוכה
טו בשבט
חג פורים
מגילת אסתר
חג פסח
ההגדה של פסח
יום העצמאות
ל"ג בעומר
יום ירושלים
חג שבועות
יז בתמוז - בין המיצרים
ט באב
טו באב - חג האהבה
יום המעשים הטובים
עשרת הדיברות
ציר הזמן ביהדות
  

אני יהודי גאה מאת דן ספורן
המצב שלנו, בישראל, מעולם לא היה טוב יותר מאשר עכשיו!
רק הטלוויזיה והתקשורת גורמים לאנשים לחשוב שסוף העולם קרב. רק לפני 65 שנים, יהודים הובאו למוות כצאן לטבח. ללא מדינה, ללא צבא. רק לפני 60 שנים, 7 מדינות ערב הכריזו מלחמה על ישראל הקטנה, מדינת היהודים, רק כמה שעות לאחר היווסדה.
היינו 650,000 יהודים כנגד שאר העולם הערבי. ללא צה"ל (צבא הגנה לישראל) או חיל אוויר. היינו רק קבוצה קטנה של אנשים עקשנים עם שום מקום לאן ללכת.

זכרו: לבנון, סוריה, עירק, ירדן, מצרים, לוב וערב הסעודית, כולם תקפו בעת ובעונה אחת. המדינה שהאומות המאוחדות "נתנו" לנו הייתה 65% מדבר. התחלנו את זה מאפס.

רק לפני 41 שנים, נלחמנו נגד שלוש המדינות החזקות ביותר במזרח התיכון, וריסקנו אותם במלחמת ששת הימים. במהלך השנים נלחמנו בקואליציות שונות של 20 מדינות ערב עם צבאות חדשניים וכמות עצומה של תחמושת רוסית – סובייטית, ועדיין ניצחנו.

היום יש לנו מדינה יפיפייה, צבא רב עוצמה, חיל אוויר חזק, חיל ים הולם ותעשיית הי-טק משגשגת. אינטל, מיקרוסופט, ו- I.B.M פיתחו כולם את עסקיהם כאן.

הרופאים שלנו זכו בפרסים חשובים בתחום הפיתוח הרפואי.

הפכנו את המדבר לאדמה פורחת ומשגשגת.

אנחנו מוכרים תפוזים, פרחים וירקות בכל רחבי העולם.

שיגרנו את הלווין שלנו! שלושה לווינים בעת ובעונה אחת! אנחנו בחברה טובה: יחד עם ארה"ב (280 מיליון תושבים), רוסיה (220 מיליון תושבים), סין (1.2 ביליון תושבים) ואירופה (צרפת, אנגליה וגרמניה 35 מיליון תושבים), אנחנו אחת מהמדינות הבודדות בעולם ששיגרו משהו לחלל!

ישראל היום היא בין המדינות הבודדות החזקות, שהיא בעלת טכנולוגיה ויכולות גרעיניות. (אנחנו לעולם לא נודה בזה, אבל כולם יודעים).

לחשוב שרק לפני 65 שנים היינו מבוישים וחסרי תקווה

זחלנו החוצה מהמשרפות הבוערות של אירופה. ניצחנו בכל המלחמות שלנו. עם מעט מכלום בנינו אימפריה. מי אלו חלאד משעל (מנהיג החמאס) או חסאן נסראללה (מנהיג החיזבאללה) המנסים להפחיד אותנו? הם משעשעים אותנו.

בזמן שאנחנו חוגגים את יום העצמאות, בואו לא נשכח מהי המהות של היום הקדוש הזה: התגברנו על הכל.

התגברנו על היוונים,

התגברנו על הרומאים,

התגברנו על האינקוויזיציה הספרדית,

התגברנו על הפוגרום הרוסי,

התגברנו על היטלר, התגברנו על גרמניה והתגברנו על השואה,

התגברנו על הצבאות של 7 מדינות! הירגעו חבר'ה,

אנחנו נתגבר גם על האויבים הנוכחים

לא משנה לאן שנביט בהיסטוריה האנושית. תחשבו על זה, העם היהודי, מצבנו מעולם לא היה טוב יותר מאשר עכשיו. אז בואו נישא ראשנו מעלה וזכרו:

לא משנה איזו מדינה או תרבות מנסה לפגוע בנו או למחוק אותנו מהעולם. אנחנו עדיין קיימים ושמורים. מצריים? מישהו יודע לאן האימפריה המצרית נעלמה? היוונים? אלכסנדר מוקדון? הרומאים? האם מישהו מדבר לטינית היום? הרייך השלישי? האם מישהו שמע חדשות מהם לאחרונה?

והסתכלו עלינו, העם התנ"כי – מעבדות במצרים, אנחנו עדיין כאן, עדיין מדברים את אותה השפה. בדיוק כאן, בדיוק עכשיו.

אולי הערבים עדיין לא יודעים את זה, אבל אנחנו עם נצחי. כל זמן שנשמור על זהותנו, נשאר נצחיים.

אז סליחה שאנחנו לא דואגים, מתלוננים, בוכים או פוחדים...

העסקים כאן בסדר. זה בהחלט יכול להיות טוב יותר, אבל זה עדיין בסדר. אל תשימו לב לשטויות בתקשורת, הם לא יספרו לכם על החגיגות שלנו כאן בישראל או על האנשים שממשיכים לחיות, לצאת ולפגוש חברים.

נכון, לפעמים המורל נמוך, אז מה? זה רק בגלל שאנו מבכים את המתים בזמן שהם חוגגים על דם שנשפך. וזו הסיבה לכך שאנו ננצח למרות הכל.

בבקשה העבירו מסר זה לכל חבריכם היהודים, בכל מקום בעולם. כולכם חלק במאמץ שלנו לשמור את קיומנו.

מסר זה עשוי לעזור לחלק מאיתנו לשאת את ראשינו מעלה ולהיות גאים ולומר:

אני יהודי


יום העצמאות בזולו