הטוב הרע והמכוערת

המלך ארתור הצעיר נקלע למארב שטמן לו שליט מדינה שכנה, ונשבה על ידו. השליט, שיכול היה להורגו, החליט לחוס על חייו אם ימצא תשובה לשאלה מסובכת מאוד בתוך שנה אחת...

השאלה: מה באמת רוצות נשים ?

המלך ארתור לא ידע את התשובה אך מאחר וחיפוש תשובה הוא חזר לממלכתו והחל לשאול את כולם: את הנסיכה, את הזונות, הכמרים, היועץ החכם, ואפילו את ליצן החצר

בסיכומו של דבר הוא שאל כמעט את כולם אך איש לא נתן לו תשובה מספקת. אנשים רבים יעצו לו לשאול את המכשפה הזקנה כי יש לה את הפתרון, אך הוא ידע כי המחיר יהיה גבוה. השנה שהוקצבה לו הגיעה לסופה וביום האחרון לשנה זו משלא מצא את התשובה הוא הלך ושאל את המכשפה.

היא הסכימה לענות לשאלתו אך בתמורה היה עליו לקבל את המחיר: המכשפה רצתה להתחתן עם גווין, האציל שבאבירי השולחן העגול וחברו הטוב ביותר של ארתור! המלך היה מבועת : המכשפה הייתה גיבנת, הייתה לה רק שן אחת והיא הריחה כמו מי ביוב, המלך לא נתקל מעודו ביצור דוחה שכזה.
המלך סירב להשיא אותם ולגרום לחברו הטוב ביותר סבל שכזה.
משנודע לגווין על המחיר, הוא ביקש והפציר במלך שיסכים להשיא אותם כי שום מחיר אינו גבוה מדי תמורת חייו של חברו הטוב. וכך הוכרז ברחבי הממלכה כי גווין והמכשפה יינשאו. המכשפה ענתה על שאלתו של ארתור:

הדבר שנשים רוצות באמת הוא שליטה מוחלטת על החיים שלהן!

ואכן, שליט המדינה השכנה קיבל את התשובה וחס על חייו של ארתור
גווין והמכשפה התחתנו בחתונה מפוארת, גווין היה לבוש בהידור ואלגנטי כתמיד.
המכשפה נראתה מכוערת מתמיד, אכלה בידיים, שיחררה גזים בפומבי וגרמה לאורחים לעזוב בשאת נפש. ליל הכלולות הגיע וגווין שהכין עצמו לראות את המכשפה המכוערת, נדהם לגלות במיטה יפהפייה מהממת, ללא ספק האישה הכי יפה שראה בימיו.
הוא שאל לפשר העניין והמכשפה אמרה לו שהיא החליטה להיות יפה כמו בנעוריה בחצי מהזמן ומכוערת כרגיל בחצי השני, והוא התבקש לבחור מה יעדיף שתהיה יפה בלילה ומכוערת ביום או להפך? גווין חשב לעצמו: שתהיה יפה ביום ואוכל להתרברב בפני חברי ומכוערת בלילה, או שתהיה מכוערת ביום ובלילה תספק את תשוקותיי?

לפני שתקראו מה החליט גווין חשבו מה הייתם מחליטים אתם???_______________________________

גווין האציל השיב למכשפה שהוא משאיר את זכות הבחירה בידיה. כששמעה זאת הכריזה כי תהיה יפה לתמיד משום שהוא נתן לה לבחור ולהיות בשליטה על חייה.

מהו מוסר ההשכל של הסיפור ?

מוסר ההשכל הוא שזה לא חשוב אם האישה שלך היא יפה או מכוערת, חכמה או טיפשה, לפני כל זה היא עדיין מכשפה.

לסיפורים קצרים נוספים - לחץ כאן