מזל טלה 20.04-21.03ניתוח האישיות של בני - בנות מזל טלה  / מאת האסטרולוג אור משעל

 

זל - טלה" :

 

ה"טלה" נמנה עם מזלות היוזמה . הוא משתייך ליסוד האש ושליטו הוא מארס  צירוף זה הופך את הטלה המצוי לאנרגטי , וטמפרמנטי . הוא ניחן בחיוניות רבה , ונהנה ליזום ולהנהיג.

יש לציין , שאין כמו דמויות מפורסמים בעולם כדי להמחיש את אפיוני המזל : טלה הנו מזל של ראשונים , הוא רוצה מקום ראשון בלבד  - המקום השני לא בא בחשבון בכלל , השחקן מרלון ברנדו אכן היה הראשון בהוליווד . את היצריות והמיניות גילם בשנות ה - 50 בסרט : "חשמלית ושמה תשוקה"  - סרט פורץ גבולות דאז . הטנגו האחרון בפריז , הסרטאפוקליפסה עכשיו  וכמובן סרטי מלחמה רבים , שהרי הטלה הנו מזל המלחמות והספורט .

 

מאפייני הטלה הנם :

יצריות מיניות , ריקוד , צבא ומלחמה . טלה קשור לשבטים ולחברה השבטית , ואםבמרלון ברנדו עסקינן , נזכור שהג'נטלמן גר בביקתת קש בטהיטי לובש טוגה וחש טובבחברת הילידים . כשקיבל את פרס האוסקר שלח את האינדיאנית סציין ליטל במקומו ליטול את הפרס . הבחורה קראה בשמו מכתב מחאה נגד שלטונות ארה"ב , והאדם הלבן שגוזל מהאינדיאנים את האדמות , אכן הטלה השבטי מדבר מהלא מודע של ברנדו .

ברמת הקבוצה ניתן לראות את התבטאות האנרגיה הטלאית בתקופת יוון וספרטה , תקופה המאופיינת בכוח , פיזיות  , עוצמה , ספורט ומלחמות . המילה מלחמות לא חייבת להיות מלחמה כמלחמה מהספרים , אלא , כל מריבה היא בגדר מלחמה אצל הטלה .

בן או בת הטלה אוהבים לריב זאת אומרת שאם אין להם מלחמה במהלך היום , או אם הם לא רבו או עקצו מישהו הלך להם כל היום .

הטלה הוא המזל הדוגרי ביותר בגלגל המזל , הוא לא ישמור דברים בבטן , אלא יוציאאותם אמנם לא בצורה טאקטית עדינה והרמונית , אבל לא ישמור טינה או נקמנות לעולם .

אחרי המריבה הוא יחזור להיות החבר הנאמן והטוב מכולם.   אכן מוטיבים חזקים וברוריםבעידן הטלה ששרר בתקופה ההיא . לא פלא שבספרטה או שעסקת בספורט ובלחימה או כלום .

ברמה הפיזית טלה קשור לראש ולגולגולת , לכן רוב בני המזל עשויים לסבול במהלךחייהם מפגיעות , או פציעות בראש , או מחלות כלשהן הקשורות באזור הראש . הטלהבורך בכישרון טכני , והוא אף צעיר תמידי  - אוהב התחלות אך חלש בהמשך . הטלה רוצה את הכל כאן עכשיו ומייד , אין לו זמן לחכות , ולא דוחה סיפוקים .

 

"קריירה" :

הטלאים זקוקים לעיסוקים המציבים בפניהם  אתגרים בתחום הפיזי - אינטלקטואלי, והמאפשרים להם להימצא בעמדת מפתח  ולתת ביטוי לכושר המנהיגות שלהם , ולדינמיות החבויה בהם .

עליהם להיות מוקפים באנשים שיוכלו לבצע את רעיונותיהם ולהציע פתרונות לכל הפרטים הקטנים . הטלאים זקוקים ללוח זמנים עמוס כדי לחוש את מלוא חיוניותם . חשוב שיזכו להכרה ולהערכה בכישוריהם .  הטלאים הנם יוזמים ומחפשים אחר סיפוקים מידיים , ורווחים מהירים . הם יעשו הכל על מנת להשיג עצמאות פיננסית, וייענו לכל אתגר שיוצבבפניהם .

 

"בריאות" :

רגישותם של הטלאים טמונה בראש , לכן בעיות בריאות אופייניות עלולות להתבטא בכאבי ראש כרוניים , ובמיגרנות . הם נוטים לסבול מחתכים , מכוויות , ומדלקות חוזרות ונשנות . יתר לחץ דם עלול להיווצר כתוצאה מתסכולים , או מקצב חיים עמוס ואינטנסיבי .

 

"מין וזוגיות" :

לטלאים צורך עז בריגושיים , ובסיפוקים מיידים . במערכות יחסים - לא יירתעו לנקוט יוזמה ולעשות את הצעד הראשון . על פי רוב יגרמו למושא אהבתם להבין את כוונותיהםבדרך ישירה וגלויה . הם מאוהבים באהבה  , אך ההרפתקה חשובה להם לעתים , יותר מאשר הקשר עצמו .

את אהבתם יבטאו בספונטניות , באימפולסיביות , לעיתים עם נטייה לאגרסיביות ,  תוך התמסרות מוחלטת  , ללא מסכות . על בני זוגם של הטלאים להכיר בהם כחשובים ביותרבחייהם ולהעניק להם תשומת לב ואהבה .

מלחמות וקונפליקטים אינם מרתיעים אותם . להפך : מריבה טובה היא פתח להתפייסות סוערת . מבחינה מינית , הטלאים הם נלהבים ותאוותנים , בעלי יצרים עזים , ואנרגיה מינית בלתי נלאית .

בהיותם מודעים לצרכיי עצמם מאשר לצרכיי הזולת , הם עלולים להשאיר את בני זוגם למיטה מתוסכלים . גישתם למין , ישירה וגלויה , הם יודעים להגדיר את רצונם בדרךברורה שלא תותיר מקום לספקות .  אין הם אוהבים מניפולציות והליכה סחור סחור . הטלאים סולדים משגרה ומאבדים עניין במהירות . לכן יעדיפו שימוש בטכניקות מיניות שונות ומגוונות.

הטלאים מסוגלים להפריד בין מין ואהבה . פעמים רבות החוויה המינית היא בבחינת פורקן יצרים .

 

מפורסמים בני המזל הנם :

מרלון ברנדו , קולין פאוול  - ששימש כרמטכ"ל צבא ארה"ב במלחמת המפרץ , והזמרת הישראלית האנרגטית ריטה . 

אינדקס אסטרולוגיה