מזל גדי 20.01-22.12ניתוח האישיות של בני - בנות מזל גדי / מאת האסטרולוג אור משעל

 

"מזל גדי" :

מזל גדי נמנה עם מזלות היוזמה ומשתייך ליסוד האדמה . שליט המזל הינו סאטורן. צירוף זה מעניק לדג המצוי שאפתנות , אחריות , חומרנות , זהירות , מעשיות וכושר ארגון . מזל זה מאחדאסטרולוגית את המנהיגים : ניקסון , סטאלין , סדאת ומיטראן . מפאת היותו מזל הממסד , השלטון והמנהיגות .

בני מזל גדי הנם אנשים קשים  - בונים את חייהם שלב אחר שלב באיטיות , מסרבים לקבל דברבחינם , ומאמינים בעבודה קשה כאשר המטרה מקדשת את האמצעים . יש לציין שמזל גדי נחשבלמזל הפסימי ביותר בגלגל המזל - הוא מסוג האנשים שמצפה לרע ביותר, ויהיה שמח אם יהיה טוב . במילים אחרות הגדי הטיפוסי : "מחכה למלחמת עולם שלישית ויהי שמח אם תהיה רק שנייה" .

הגדי חושב בנוסח שחור או לבן , ומחסיר את גווני הביניים באזור הדמדומים , גוונים אותם יכול לקבל בהמוניהם ממזל דגים . עמדתו של הגדי הטיפוסי באה מתוך מקום של התבוננות מפוקחת וריאליסטית של החיים . הגדי הוא מסוג האנשים אשר מעמיד במבחן גלוי וסמוי אנשים ונסיבות , כאשר הם לא יעמדו בו לעולם בהצלחה.  אצל הגדי הכל מחושב ומתוכנן , בתכנון ארוך טווחוקפדני . השעון והזמן משחקים תפקיד חשוב , לוחץ ומרכזי תוך הקפדה יתרה בעניין זה . ניתן לכנות את מזל הגדי , כמזל "זקן" מפאת קרבתו למיתוסים ופולקלור עמים . יותר משאר המזלות , מסמל הגדי את הבגרות , האחריות , בהקפדה נוקשה ומחמירה של נורמטיביות ואתיקה בכל המובנים .  יש לציין שהגדי חי בתחושה של מעט זכויות והרבה חובות ומטלות שיש להספיקןבזמן . הגדי מייצג אף את המשפט הידוע : "זמן שווה כסף" . הוא דוגל בעשייה ובפעילות , ומתעבואפילו פוחד מבטלה ושעמום . הוא לא ייתן לסביבתו לבהות ובוודאי לא לעצור . יש לציין שהמקצוענות וההתמחות חשובים לו ביותר לכן הגדי להבדיל מהאריה , בונה את הקריירה שלובאיטיות : החל מפועל פשוט עד שהוא מתקדם בהדרגה ומגיע לאן שהוא צריך ויכול . ואילו האריה רוצה את הכל כאן עכשיו ומייד .

 

"קריירה" :

ההצלחה המקצועית מהווה יסוד מרכזי בחייהם של הגדיים . בשל שאפתנותם  הם נמשכים לעיסוקים המספקים להם תחושת כיוון ותכליתיות , יציבות , קביעות וביטחון . למרות היותם יוזמים ועצמאים , הם זקוקים למסגרות . יחסם לעבודה רציני ואחראי . הם יפעלו בנחישות , תוך הסתפקות במועט ,  יעבדו קשה , ויעפילו לפסגה צעד אחר צעד . הגדיים ניחנו בכושר ארגון ותכנון מעולים . תמיד יחפשו הזדמנויות לקידום . גם אם יהיה עליהם להמתין זמן רב לא יוותרו , ובמקום שאחרים היו מתייאשים ויוצאים מן המשחק , הם עדיין מושכים קדימה במלוא המרץ . אין כמותם בשעת חירום , בה נדרש איפוק ותפקוד בתנאי לחץ .

 

"בריאות" :

רגישותם של הגדיים טמונה בברכיים , בעמוד בשדרה , בפרקים , ברצועות הסחוס , בגידים,בשיניים , בציפורניים , בעור , ובכיס המרה . ילידי המזל נוטים לסבול ממחזור דם איטי הגורם להצטננות ולשיגרון . נטייתם להדחיק את רגשותיהם עלולה להחליש את בריאותם . אולם באורחפרדוקסלי , דווקא עם השנים בריאותם משתפרת .

 

"מין  וזוגיות" :

חשיבות האהבה והזוגיות עבור הגדיים הנה משנית בלבד . העבודה , המעמד , היוקרה , וההצלחה החומרית תופסים את המקום הראשון . עולם הרגשות בעייתי עבורם . אין הם נוטים להפגין רגשותיהם בספונטניות בשל החשש מדחייה . הקרירות אותה הם מקרינים משמשת עבורם חומת הגנה , מאחוריה פועם לב רומנטי הכמה לאהבה ולביטחון . פלירטים ויחסים קלילים אינם הסגנון שלהם . הם זקוקים ליחסים קבועים ויציבים הנמשכים לאורך זמן . התייחסותם לקשר הזוגי , כמו לכל דבר בחייהם , מחושבת ומציאותית . לעיתים יינשאו בגילמאוחר לאחר שהתבססו . סגנונם המיני של הגדיים ארצי , שמרני ומאופק . הדחפים המיניים שלהם חזקים , אך מבוקרים ונמצאים בשליטה . בכל קשר מיני הם יבחרו ליזום , לשלוט , ולהנחות. רק כשהם חסרי ביטחון ברגשות בני זוגם וחוששים מדחייה יפגינו צניעות וביישנות . הם מעדיפים לקיים יחסי מין בזמנים קבועים ולא באורח ספונטני . בשל רצינותם הרבה הם עשויים להימשך לבני זוג מבוגרים מהם , המקרינים בשלות וניסיון חיים .

 

מפורסמים מהארץ ומהעולם בני מזל גדי הנם :

טוביה צפיר , יהודית רביץ , יהורם גאון , אריק אינשטיין . קווין קוסטנר , פיי דנאווי , מל גיבסון, יוסף טומי לפיד ( 27.12.1931 ) , זהבה גלאון (4.1.1956) , אלי ישי (12.12.1962)

אינדקס אסטרולוגיה