זולו אסטרולוגיה קבליתאסטרולוגיה קבלית / מאת האסטרולוג אור משעל

האסטרולוגיה הקבלית שונה מבחינות רבות מכל שיטה אסטרולוגית אחרת . אחדות מהאבחנות המרתקות הנמצאות בה , נוגעות למשמעותם של האות העברית , החוש והשבט המיוחסים לכל מזל .  על פי שיטה זו האותיות והחודשים אינם מבטאים רק תכונות אופי , אלאגם את המסע שאנו אמורים לעבור בחיינו . מסע זה מכונה בלשון הקבלה "תיקון" . התיקון הואהלימוד ,  שבו חייב כל אחד מאתנו על מנת להגשים את ייעודו בגלגול הנוכחי  שלו .  ע"פ האסטרולוגיה הקבלית תכונותיהם של המזלות הם רצף של תיקון , המתחיל במזל "טלה" ועולה עד למזל "דגים" . חשוב להבין שבכל מזל כלולות גם תכונותיהם של שאר המזלות . משמע , שעל בן האדם להתפתח הן בהתאם לצו מזלו והן בהתאם לרצף הזה , כדי להגיע אל השלמות שבאיזון .

 

מזל טלה האות ה' - חוש הדיבור

מזל טלה מרמז על יציאת מצריים . משמע יציאה מהמיצר אל המרחב . הוא שואף למרכז הדרך , להתרחבות , לקביעת עובדות בשטח למתן ביטוי ולאינדווידואליות , בעיקר באמצעות כוח הדיבור . הדיבור מרמז על כך , שהוא עדין לא בשלב הפעולה , אבל כבר אינו בשלב המחשבה . "הקדוש ברוך הוא" ברא את העולם בדיבור ועלינו להיות מודעים לכוחן העצום של המילים . למזל טלה יש יכולת לצאת ממצב אחד אל עתיד חדש , אבל הדרך שלו רצופה התלבטויות . האות ה' עשויה לבטא צעקת שמחה או לחילופין זעקת שבר . הדרך של מזל טלה אינה זורמת אלא רצופת דילוגים . השבט שלו הוא שבט יהודה , שמשמעו "מלך" .   האיש השולט באמצעות הדיבור .

 

מזל שור - האות ו' - חוש ההרהור

הקו הישר של הוו מבטא התמדה ויציבות . ההרהור אינו מחשבה נקודתית אלא מחשבהמדיטטיבית , שיטתית ועמוקה . המורה למדיטציה הגדול ביותר בכל הזמנים הוא "בודהה" , שנולד בירח מלא של שור , קיבל הארה בירח מלא של שור , ומת בירח מלא של שור . האות ו' מסמלת גם את וו החיבור , והשור הוא אכן רכושני מאוד . הו הוא מאין כרס שאליו נצמדים חפצים ודברים שונים שהשור צובר במהלך חייו . השבט הוא יששכר  - שבניו היו תלמידים גדולים . כמו כן נמצא רמז ל"יש שכר" .

 

מזל תאומים - האות ז' - חוש ההליכה

יש מדרש המספר ששנאתו של קין להבל נגרמה בגלל תאומים . על פי המדרש , היו להבל שתי תאומות ולקין רק אחת . עונשו של קין היה להיות נע ונד . לכן המבחן של מזל תאומים הוא ביחסיו עם אחיו וחבריו , תוך מסע בלתי פוסק . האות ז' מבטאת שילוב בין מחשבה חדה (הקו הישר) לבין הפן הנשי שלנו (העטרת שעל האות ז').  מבחינה פנימית מדבר חוש ההילוך של מזל תאומים על רצון בלתי פוסק להתפתח בתוך החיפוש אחר בן\בת זוג . התאומים זקוק לנשמה תאומה , והאות ז' היא האות השביעית המסמלת את הכלה (שבע ברכות וכו') . השבט הוא זבולון - סוחרים ויורדי ים , אנשים שחייהם רצופים מסעות .

 

מזל סרטן האות ח' - חוש הראייה

הפירוש הראשוני של ח' הוא חרדה . מזל סרטן הוא מזל רגיש הנשלט ע"י פחדים . הוא קשור מאוד לפנימיותו . האות ח' מסמלת גם רחם . היא האות האמצעית במילה זו , ויש לה גם צורה של רחם , היא סגורה משלושה צדדים ופתוחה למטה . ואמנם מזל סרטן מייחס חשיבות עליונה לקשר המשפחתי . חוש הראיה מרמז על התפתחות של עולם הרגש ולא ראייה פיזית . הלימוד של הסרטן הוא של שליטה בעין הפנימית . לא מדובר בראיה רוחנית , אלא בשליטה בראיה הסובייקטיבית המאפיינת אותו . שליטה בדמיון העשיר שלו שקובע את מצב הרגש . במילה דמיון נמצאת המילה דם ו"והדם הוא הנפש" . מכאן , שהתיקון של מזל סרטן הוא לכוון את נפשו , דמיונותיו ורגשותיו לכיוון של השתחררות מפחדים ולחיזוק החיים, מילה שגם היא פותחת באות ח' . השבט הוא ראובן וגם על משפחה , "ראו  בן" .  

 

מזל אריה -  האות ט'- חוש השמיעה

לאות ט' יש שני צדדים , והקבלה מדברת בהקשר זה על "כוח הנחש" . מצד אחד האות כפופה ומצדה המנוגד היא זקופה . כלומר , היא מבטאת את שתי האפשרויות , לטוב או לרע של הכוח האישי הגדול של המזל הזה . ט' הוא גם "טוב" , אולם זהו טוב גנוז , שהצד האחר מסתיר אותו . מדובר על טוב במשמעות של אור ואנרגיה . הלימוד של מזל זה  הוא להוציא את האנרגיה שלו לחיוב ובזמן הנכון . לכן חשוב לו לפתח את חוש השמיעה . הוא שתלטן ואינדיוויודואליסט , ודווקא משום כל עליו ללמוד להיות קשוב לאחרים , אם ברצונו להגיע להצלחה מקסימלית . השבט הוא שמעון מלשון שמיעה .

 

מזל בתולה האות י' - חוש המעשה

האות י' היא הקטנה באותיות . הרמז הטמון פה הוא , שהלימוד  של מזל בתולה הוא להגיע לענווה . כלומר , לצמצום האגו . מדובר בלימוד פרקטי . זהו המזל השישי , יש שישה ימים בשבוע העבודה ומספר שש קשור לעבודה . חוש המעשה מדבר גם על ארגון , והאות י' שווה עשר  , מספר המייצג מערכת שלמה . לכן , לימוד נוסף של הבתולה הוא לדעת לארגן מערכת שלמה שבה לכל פרט יש מקום ותפקיד משלו . בדרך זו ניתן ביטוי לצמצום האגו ולהכרה בערכם של אחרים . השבט הוא גד, שעליו נאמר : "גד גדוד יגודנו" . כלומר להפוך מספראינדווידואלים  לגדוד , המתפקד במערכת שלמה . גד מרמז גם על מזל טוב . זהו חודש אלול שראשי תיבותיו הם :  "אני לדודי ודודי לי" .

 

מזל מאזניים - האות ל' - חוש המישוש

התיקון של מזל מאזניים הוא ללמוד את חוש המישוש במובן של הקרבה לאחרים , וברמה של אינטימיות . לא תשמיש מיטה פשטני , אלא חיבור רוחני . לחיבור הפיזי אין  משמעות אם לא כלול בו החיבור הרוחני , ומדובר למעשה , ב"טנטרה היהודית" .  כלומר , בלימוד של אומנות האהבה הנשגבת עם האחרים ועם היקום . האות ל' היא הגבוהה מכל האותיות . היא מעידה על מזל אידיאליסטי , שמחפש את היחסים הנעלים ביותר . ל' מרמזת גם על ללמוד וללמד , ולכן ייעוד נוסף של מזל מאזניים , הוא החיפוש אחר ההשכלה. השבט הוא אפריים , הבן שהיה יקר ליעקב יותר מכל האחרים , ומסמל את החיבור הרוחני הנעלה ביותר .

 

מזל עקרב – האות נ' – חוש הריח

בעוד מאזניים מבטא עליה , האות נ' של העקרב מסמלת נפילה . התיקון של העקרב זה ללמוד איך ליפול על מנת לא להיפגע . ואכן , אחרי האות נ' באה האות ס' בבחינת "סומך השם לכל הנופלים" . פירוש המילה נו"ן בארמית הוא דג . בן מזל עקרב צריך ללמוד איך לצלול כמו דג אל תת המודע שלו , המשול למים . אך להבדיל מבן מזל דגים , בן מזל עקרב עושה זאת בחוסר רצון .

הוא נופל לשם תוך התמודדות קשה . נ' בגימטרייה שווה 50 , ומספר זה קשור בקבלה לחכמת הנסתר (נ' שערי בינה) . לכן הלימוד שלו הוא כדלקמן : הוא מתריס נגד הרע הקיים בעולמו של "הקדוש ברוך הוא" . לכן הוא צולל ומחפש תשובות בתוך תת המודע שלו . אך עליו ללמוד שהתשובה נמצאת אך ורק בתורת הנסתר . העקרב הוא השמיני בגלגל המזלות, ומס' 8 נמצא מעל הטבע . בחוש הריח אנו בוחנים דברים שהעין לא רואה והאוזן לא שומעת. זהו החוש העמוק ביותר , כי האבחנה באמצעותו היא של הנשמה . השבט הוא מנשה שאותיותיו הן אותיות המילה נשמה .

 

מזל קשת - האות ס' - חוש הבינה

זה מזל הנסיעות . האות ס' היא עגולה ומשולה לגלגל שנוסעים עליו . העיגול מסמל התפתחות גבוהה מאוד של המודעות המגיעה לתובנה שסופם של דברים נעוץ בתחילתם . הקשת האמיתי הוא אדם רגוע ולא קיצוני שמבין שיש יחסיות בעולמנו והכל עגול . אבל האות ס' היא גם שטח סגור . לכן מבטא מזל קשת בשלב ההתפתחות הנמוך שלו את המחשבה הסגורה ואפילו הפונדמנטליסטית , שאינה פתוחה לדעות אחרות . משום כך החוש שלו הוא חוש השינה , המרמז שעליו לפתוח את המחשבה באמצעות חיבור אל עולמות אחרים . שינה משמעותה חלומות ופירושם בעזרת סמלים , וס' היא גם סמל . במובן הפשטני יותר מזל קשת נמצא תמיד בנסיעות ולכן עליו ללמוד לישון , במובן של ללמוד להירגע . השבט הוא בנימין - השבט היחיד שנולד בנסיעה .

 

מזל גדי - האות ע' - חוש הרוגז

האות ע' שווה בגימטרייה  70 . מכאן , שהלימוד של הגדי הוא התבגרות ("שנותינו בהם 70 שנה)  . אם הוא נשאר גדי בתהליך ההתבגרות שלו הוא יהיה "עין" מלשון עובי . כלומר הוא יפסיד את הגמישות והבהירות . הע' מרמזת גם על כך שהתיקון של מזל גדי הוא לפתוח את העין השלישית , שבוחנת את הדברים באובייקטיביות . על מנת להגיע ליכולת שיפוט אובייקטיבית עליו לשלוט בחוש הרוגז . לשם כך עליו להתרחק ממעורבות ומהזדהות מיותרות וללמוד להיות "דיין" . כלומר , לבחון באובייקטיביות ולהשתמש בעין הטובה . גדי בגימטרייה שווה טוב . השבט הוא דן - מלשון לדון , לשפוט .

 

מזל דלי - האות צ' - חוש האכילה

בעידן הדלי אנו מתקנים את האכילה ומגלים את המשמעות שמעל הטעם . מדובר בהבנה העמוקה , של משמעותו הרוחנית של האוכל , החיות שבו והאנרגיות שלו .אכילה פירושה גם הפנמת אינפורמציות , וזה מרמז על עולם התקשורת . כלומר על הצורך להיזהר מפני "אכילת יתר"  ו"אוכל גרוע" שמופנמים ממידע ולאו דווקא ממזון . האות צ' רומזת על צדיק . משמע , על דמותו של האדם המושלם . האות צ' מסמלת גם צדק, וזהו אכן גם מזל אידיאליסטי , שמיישם את האידיאלים הנעלים שלו בחברה . השבט הוא אשר - שכל הברכות שניתנו לו קשורות לאוכל ולשלום עולמי .

 

מזל דגים - האות ק' - חוש הצחוק

האות ק' מסמלת את בעל החיים קוף , והן קדושה . מדובר פה , אם כן , בדואליות קיצונית. הבעיה של מזל דגים היא האגו . הוא מעוד לאגו נפוח . כלומר , תחת להיות אדם שנלחם באגו , הוא מעיין קוף שמחכה את האדם וכולו אגו . מצד שני האות ק' יכולה לבטא קדושה, כמו אצל משה רבנו , שהיה בן מזל דגים. זהו האחרון בגלגל המזלות , ולכן יש לו מקום שאין דומה לו . הוא מבטא את השלמתם של כל שלבי ההתפתחות של האדם . בעוד הדלי זוכה לשלמות בעולם המחשבה , הדגים זוכה לכך גם בעולם הרגש . יש לו כוחות על טבעיים , המאפשרים לו לחוש את כל טעם העולם וגם את שמחתו . התיקון שלו הוא בחתירה לאיזון . עליו לחתור אל דרך המלך , כלומר אל קו האמצע . חוש הצחוק מרמז על המזל שאוהב ליהנות יותר מכולם. אולם הכוונה היא גם לכוונה העליונה שבאה מתוך עשייה ותובנה רוחנית . העלייה הרוחנית והרגשית של בן מזל דגים היא באמצעות תפילה מתוקה . השבט הוא נפתלי - מלשון תפילה וגם "נופת לי" . כלומר תפילה מתוקה .  

אינדקס אסטרולוגיה