הסכמים
יחסי ממון
עסקים
צוואות
גירושין
זולו
זולו קניות תיירות מחשבונים משחקים דיגדוגים מילון סיפור מתכונים הורים לימודים
לרוב האנשים הדת היא משהו שמאמינים בו, כיוון שמאמינים שאחרים מאמינים בו   (לעוד משפטי חוכמה)
1/9/2015  
בעלי חיים בחלומות |  ראשי
כללי
פתגמים
חוכמת חיים
מדריך הורים
הומור
 
מצב הירח
לוח חודש עברי לועזי

מונחון החלומות - פירוש חלומות און ליין

ספר החלומות של זולו נבנה בכדי לסייע בפתרון חלומות שהתת מודע שלנו מתקשה להבין או לפענח את משמעותם. כל סימבול בחלום מייצג רק חלק קטן מהפזל שאנו מנסים להרכיב בעת פענוח החלום. כך שבדרך כלל לא ניתן לקחת רק סימבול אחד ולנתח אותו בצורה אחידה ודוגמטית. אין חוקיות אחידה בפענוח נכון של חלום ועל כן כדי לפענח חלום יש צורך להיות קשוב לכל סמל בחלום ולכלל התמונה בשלמותה.

הפסיכולוג זיגמונד פרויד האמין שהחלום הוא רצף של רגשות ותשוקות שהאדם דוחק מתודעתו בגלל מערכת מעצורים נפשיים וחברתיים שנכפתה עליו. גישה זו מוכרת היום כ"פרודיאנית" הגורסת כי החלום הינו מנגנון נפשי המסייע להתגונן מפני המפגש המפחיד עם היצרים המודחקים, התאוות והתסכולים. לכן, החלום מבטא מציאות אמיתית של חיינו, מעין סיפור אישי המחביא את בין היתר יצרים וסטיות שמוסתרים מאחורי הצנזור של החלום וזאת באמצעות הסוואה ע"י מערכת סמלים, בכדי להגן עלינו מפני חשיפה ישירה של המודע.

מערכת הסמלים זו נכנסת לקטגוריית "הלא מודע הקולקטיבי" והיא בעלת מוטיבים משותפים לאדם באשר הוא בכל המקומות, בכל הזמנים ובכל התרבויות החל בתרבות המקראית, המצרית, האשורית והבבלית, במיתוסים הקדומים של מזרח אסיה וגם בימינו אנו.

עוד מתקופת המקרא הוכח כי החלום משקף היבטים עמוקים ביותר, החל במצוקות אישיות וכלה בממד של ראיית העתיד, ראו לדוגמא חלומות יוסף בתקופת המקרא. יוסף פיענח את חלום פרעה - חזה את שבע השנים הטובות ושבע השנים הרעות. גם בחלומות בני זממנו קיים המימד הנבואי, למשל קריסת מגדלי התאומים - ידוע לנו על קליפ להקת רפארים מניו-יורק, שניבאו את התמוטטות בנין התאומים בניו-יורק. הקליפ הזה צולם לפני האסון, והיה בבחינת ידע מוקדם.

למעשה, החלום הוא מנגנון איזון לצורך נפשי - בפיצוי, קיזוז או תיקון למציאות החיצונית והפנימית החוויות שלנו. החלומות מסייעים לנו, מזהירים אותנו ומנבאים את דרכנו לפי כל הפרמטרים הגלויים והסמויים שהזנו את נפשותינו. מכאן, מטרת החלום בעיקרה היא להראות לנו את הדרך.

היתרונות העצומים של ספר חלומות זה - הם בכך שמובאים בספר הן פירושים מעולם הקבלה, המקרא, מההלכה והפסיקה בכך ניתן לנתח את הסימבולים המופעים בחלומות מהיבטים שונים כולנו תקווה כאן בזולו, שתפיקו את המירב ממנו

© כל הזכויות שמורות לדיוגינס בע"מ
מילון עברי אנגלי עברי
הקלד מילה
חיפוש מורחב
עד מאה תוצאות בכל חיפוש
 
 
חלומות על בעלי חיים
כלב טביעה אריה
נפילה נחש מוות
פרה עירום סוס
תאונה שן ציפור
חלומות על בעלי חיים
 
מילון - ערכים מבוקשים
המטולוגיה
איגרת חוב
 
קישורים רלבנטים
שמות עבריים
מחשבון תאריך לידה שלך
מחשבון זריחת השמש
מחשבון מחזור הירח
אסטרולוגיה סינית
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון אהבה
 
חגי ישראל
ראש השנה
יום כיפור
סוכות
חנוכה
פורים
פסח
יום העצמאות
ל"ג בעומר
שבועות
מחשבון חגי ישראל
זולו  מחשבונים  רכישת דירה  מקרקעין  מתגייסים  צילום חליל  פסנתר  גיטרה  כתוב לנו 
© All Right Reserved - Zooloo Portal Copyrights (c) TalTek 1998-2015 פרסום בזולו